Już dziś rozpocznie się wielkie święto w skokach narciarskich w Zakopanem! Od lat stolica polskich tatr przyciąga tysiące kibiców, którzy tworzą niesamowitą atmosferę i dopingują polskich zawodników najlepiej jak potrafią. Skocznia im. Stanisława Marusarza zamienia się w Biało – Czerwoną krainę czarów, którą tworzą wspaniali kibice oraz skoczkowie. 

Rywalizacja najlepszych skoczków świata po raz kolejny zawita na Wielką Krokiew. W tym roku jednak oprawa piątkowych i sobotnich zawodów ulegnie nieco zmianie. Z powodu żałoby narodowej, którą ogłosił prezydent Andrzej Duda po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku w piątek oraz sobotę zabraknie oprawy muzycznej, a atmosfera będzie bardziej stonowana. W niedzielę natomiast na skoczni pojawi się już muzyka i zabawa, jaka zawsze miała miejsce. Pełna oprawa muzyczna prowadzona przez Crowd Supporters powróci pod Wielką Krokiew 20 stycznia na konkurs indywidualny.

Przypomnijmy, że taka sytuacja miała już miejsce w 2006 i 2008 roku. Trzynaście lat temu w trakcie sobotniego konkursu zawaliła się hala Międzynarodowych Targów Katowickich, a dwa lata później miała miejsce katastrofa wojskowego samolotu CASA pod Mirosławcem.

Zakopane zawsze dodawało skrzydeł polskim zawodnikom. W tym roku faworytem do indywidualnego zwycięstwa jest Ryoyu Kobayashi. Japończyk wygrał tej zimy już 9 konkursów, zgromadził 1092 punkty i “pewnym skokiem” zmierza po swoją pierwszą w karierze Kryształową Kulę. Nie zapominajmy jednak, że tuż za Japończykiem znajduje się trzech reprezentantów Polski. Drugi jest Kamil Stoch, trzeci Piotr Żyła, a czwarty Dawid Kubacki i to właśnie z nimi kibice wiążą największe nadzieję.

Dodajmy, że w Pucharze Narodów reprezentacja Polski prowadzi przed Niemcami i Japonią. W Zakopanem wystartuje dwunastu Polaków. Na starcie piątkowych kwalifikacji staną wszyscy zawodnicy z kadry A: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Stefan Hula i Maciej Kot oraz kadry B: Przemysław Kantyka, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch i Andrzej Stękała.

PROGRAM ZAWODÓW PŚ W ZAKOPANEM:

18.01.2019 (piątek)

11:00 – odprawa techniczna

16:00 – oficjalny trening (2 serie)

18:00 – kwalifikacje

19.01.2019 (sobota)

15:00 – seria próbna

16:15 – pierwsza seria konkursowa

20.01.2019 (niedziela)

15:00 – seria próbna

16:00 – pierwsza seria konkursowa