Anastazia Kuzmina zwyciężyła w biegu sprinterskim biathlonowego Pucharu Świata w Ruhpolding. Monika Hojnisz uplasowała się na jedenastym miejscu. Punkty zdobyła również Kinga Zbylut. 

Reprezentująca Słowację Rosjanka zaprezentowała bardzo wysoką formę i nie dała szans swoim rywalkom. Kuzmina fantastycznie pobiegła i była bezbłędna na strzelnicy. Było to dwunaste zwycięstwo tej zawodniczki w karierze, a drugie w tym sezonie. Drugie miejsce zajęła Lisa Vizotti, która zwyciężyła w obu ubiegłotygodniowych zawodów w Oberhofie. Włoszka straciła do liderki 11,5 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęła Szwedka Hanna Oeberg ze stratą 29,1 sekundy do triumfatorki.  Wszystkie zawodniczki, które znalazły się na podium był bezbłędne na strzelnicy.

Monika Hojnisz oddała celnie wszystkie dziewięć strzałów. Reprezentatka Polski ostatecznie zakończyła sprint na jedenastym miejscu, tracąc niecałą minutę do Kuzminy. Punkty Pucharu Świata zdobyła również Kinga Zbylut, która sklasyfikowana została na trzydziestym miejscu i zaliczyła jedno pudło na strzelnicy. Kamila Żuk i Karolina Pitoń zakończyły konkurs bez pucharowych punktów. Żuk była czterdziesta druga, a Pitoń znalazła się na osiemdziesiątej pierwszej pozycji i musiała przebiec trzy karne rundy.