Stefan Kraft został zwycięzcą kwalifikacji do sobotniego konkursu indywidualnego na skoczni Okurayama (HS 137) w Sapporo. Austriak oddał skok na odległość 125,5 m i o 1,3 pkt pokonał drugiego Kamila Stocha (126 m). Trzecie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi (128 m). Polacy w komplecie awansowali do konkursu indywidualnego. Aż czterech z nich uplasowało się w pierwszej dziesiątce.

Pogoda dziś nie ułatwiała sprawy organizatorom w Sapporo. Zbyt mocno padający śnieg i silny wiatr spowodowały dziś opóźnienia zaplanowanych serii. W tych trudnych i loteryjnych warunkach najlepszy w kwalifikacjach okazał się Stefan Kraft. Reprezentant Austrii triumfował po skoku na odległość 125,5 m. Na drugim miejscu uplasował się Kamil Stoch, który uzyskał w swojej próbie 126 m. Dodajmy, że wicelider Pucharu Świata zmaga się z lekkim przeziębieniem i odpuścił dziś serię treningową. Jednak jak podaje sztab szkoleniowy nie jest to nic poważnego. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Ryoyu Kobayashi, który oddał skok na odległość 128,5 m.

Tuż za czołową trójką znaleźli się Markus Eisenbichler (124 m) oraz Stephan Leyhe (122,5 m). Szóste miejsce zajął Stefan Hula (122,5 m), siódmy był Killian Peier (121 m), a ósmą lokatę zajął Yukiya Sato (121 m). Czołową dziesiątkę uzupełnili Maciej Kot (124 m) oraz Dawid Kubacki (120 m).

Polacy w komplecie awansowali do sobotniego konkursu indywidualnego. Oprócz wyżej wymienionych Stocha, Huli, Kota i Kubackiego, awans do konkursu wywalczyli szesnasty Piotr Żyła (119 m) oraz dwudziesty czwarty Jakub Wolny (117,5 m).

Dużą niespodzianką może być fakt, że w jutrzejszym konkursie zabraknie Johanna Andre Forfanga. Norweg wylądował na 99 metrze i zajął ostatecznie 53 miejsce w gronie 55 startujących zawodników.

Jutrzejszy konkurs indywidualny zaplanowano na godzinę 8:00 czasu polskiego.