Timi Zajc został zwycięzcą dzisiejszego konkursu indywidualnego w Pucharze Świata w lotach narciarskich. Słoweniec po lotach na odległość 220 m i 233,5 m odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w karierze. Na drugim miejscu znalazł się Dawid Kubacki, a na najniższym stopniu podium stanął Markus Eisenbichler.

Pierwsza seria konkursowa to pokaz siły reprezentantów Polski, ponieważ czterech z nich zameldowało się w pierwszej ósemce. Na prowadzeniu na półmetku zawodów znajdował się Kamil Stoch. Obrońca Kryształowej Kuli poszybował 233 metry i wyprzedzał o 10,2 pkt drugiego Piotra Żyłę, który lądował jeszcze dalej – na 236 metrze. Trzecie miejsce ze stratą 15 punktów do lidera zajmował Stefan Kraft po locie na odległość 222,5 m. Tuż za czołową trójką plasował się Johann Andre Forfang (222,5 m).

Na piątej pozycji sklasyfikowany był Dawid Kubacki, który pofrunął 221,5 m, szósty był Timi Zajc (220 m), a siódmy Markus Eisenbichler (224,5 m). Na ósmym miejscu znajdował się Jakub Wolny, który w swojej próbie uzyskał 223 m i ustanowił tym samym nowy rekord życiowy. Dziewiąte miejsce zajmował Daniel Huber (221 m), a czołową dziesiątkę zamykał Halvor Egner Granerud (220 m).

W serii finałowej atak z szóstego miejsca na pierwsze zanotował Timi Zajc. Reprezentant Słowenii poszybował 235,5 m i odniósł swoje premierowe zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Na drugim miejscu uplasował się Dawid Kubacki (218 m), który awansował o trzy pozycje. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Markus Eisenbichler. Reprezentant gospodarzy uzyskał w serii finałowej 222,5 m i stanął na najniższym stopniu podium.

Tuż za podium znaleźli się dwaj reprezentanci Polski. Niestety Kamil Stoch, jak i Piotr Żyła nie zdołali utrzymać pierwszego i drugiego miejsca zajmowane na półmetku konkursu. Czwarte miejsce zajął Piotr Żyła (207,5 m), a piąte Kamil Stoch, który w trudnych warunkach i mocnym wietrze z tyłu skoczni uzyskał 197 m.

Na szóstym miejscu uplasował się Stefan Kraft (202 m), siódmy był Johann Andre Forfang (198,5 m), a ósmy Halvor Egner Granerud (206,5 m). Czołową dziesiątkę uzupełnili Daniel Huber (203 m) oraz Daniel Andre Tande (223 m). Wysokiego ósmego miejsca zajmowanego na półmetku zawodów nie utrzymał Jakub Wolny, który w swojej finałowej próbie lądował na 180 metrze i zanotował spadek na dwudziestą piątą pozycję.

Kolejny konkurs lotów narciarskich już jutro o godzinie 16:10.