Ryoyu Kobayashi został zwycięzcą dzisiejszego konkursu Pucharu Świata w lotach narciarskich. Japończyk triumfował po lotach na odległość 224 m i 234 m. Tuż za nim ze stratą 0,5 pkt znalazł się Markus Eisenbichler. Na najniższym stopniu podium stanął Stefan Kraft.

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu znajdował się Ryoyu Kobayashi. Lider Pucharu Świata poszybował 224 m czym udowodnił, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tym sezonie. Drugie miejsce zajmował najlepszy z reprezentantów Polski – Piotr Żyła, który w swojej próbie uzyskał 218,5 m. Na trzecim miejscu plasował się Markus Eisenbichler. Zwycięzca kwalifikacji po locie na odległość 219,5 m o 4,7 pkt wyprzedzał Philippa Ashenwalda (216 m).

Na piątym miejscu sklasyfikowany był Stefan Kraft (213 m), szósty był Timi Zajc (213,5 m), a siódmy Robert Johansson (211,5 m) ex aequo z Michaelem Hayboeckiem (214 m). Na dziewiątej pozycji plasował się Yukiya Sato (211,5 m), a czołową dziesiątkę zamykał Kamil Stoch (207 m).

Reprezentanci Polski w komplecie awansowali do serii finałowej. Oprócz Żyły i Stocha w serii finałowej wystąpi dwudziesty pierwszy Jakub Wolny (201,5 m) i dwudziesty piąty Dawid Kubacki (199 m).

W serii finałowej Ryoyu Kobayashi udowodnił, że nie stracił formy z początku sezonu. Lider Pucharu Świata poszybował 234 m, utrzymał prowadzenie pokonując o 0,5 pkt Markusa Eisenbichlera (237,5 m) i odniósł swoje 10 zwycięstwo w tym sezonie. Reprezentant Niemiec w drugiej serii był autorem najdłuższego lotu, jednak minimalnie przegrał z Japończykiem. Na najniższym stopniu podium stanął Stefan Kraft, który uzyskał 230 m.

Drugiego miejsca zajmowanego po pierwszej serii niestety nie utrzymał Piotr Żyła. Polak w serii finałowej pofrunął 221 m i znalazł się tuż za podium na czwartym miejscu. Piąte miejsce zajął Norweg Robert Johansson (229 m).

Kamil Stoch w drugiej serii lądował 228,5 m co pozwoliło mu awansować z dziesiątego na szóste miejsce. Na siódmym miejscu sklasyfikowany został Philipp Ashenwald (220 m), ósmy był Johann Andre Forfang (230,5 m), dziewiąty zwycięzca wczorajszego konkursu Timi Zajc (228,5 m), a czołową dziesiątkę zamknął Yukiya Sato (218,5 m).

Jakub Wolny (218,5 m) zanotował awans z dwudziestej pierwszej na szesnastą pozycję, a Dawid Kubacki (207 m) z dwudziestego piątego na dwudzieste drugie miejsce.

Ryoyu Kobayashi powiększa swoją przewagę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugie miejsce zajmuje Stefan Kraft, a trzeci jest Kamil Stoch.

Kolejny konkurs lotów narciarskich już jutro o godzinie 16:00. Na 14:45 zaplanowano kwalifikacje.