Polska niedziela w Oberstdorfie! Kamil Stoch triumfował na skoczni im. Heinego Klopfera (HS 235) w niemieckim Oberstdorfie po lotach na odległość 214,5 m i 227,5 m. Trzykrotny mistrz olimpijski po raz 32 w swojej karierze stanął na najwyższym stopniu podium. Drugi był Rosjanin Jewgienij Klimow, a trzeci Dawid Kubacki. Na czwartym miejscu zawody ponownie ukończył Piotr Żyła, a Jakub Wolny był szósty.

Na półmetku zawodów na prowadzeniu znajdował się Ryoyu Kobayashi. Lider Pucharu Świata w loteryjnych warunkach uzyskał 220,5 m i o 0,2 pkt wyprzedzał Rosjanina Jewgienija Klimowa. Na trzecim miejscu plasował się Jakub Wolny (216 m), dzięki czemu stanął przed szansą wywalczenia swojego pierwszego podium w karierze. Tuż za nim klasyfikowany był Piotr Żyła (216 m), a piąte miejsce zajmował Kamil Stoch (214,5 m).

Na szóstej pozycji znajdował się reprezentant gospodarzy Markus Eisenbichler (210,5 m), a siódmy był Dawid Kubacki (207 m). Za Polakiem plasowali się Timi Zajc (207,5 m), Daniel Andre Tande (203,5 m), a czołową dziesiątkę zamykał Stefan Kraft (206 m).

Niebezpieczny i groźnie wyglądający upadek zaliczył Tomas Vancura. Jednak Czechowi nic poważnego się nie stało i o własnych siłach opuścił zeskok.

Seria finałowa to prawdziwy pokaz siły reprezentantów Polski. Kamil Stoch poszybował 227,5 m wysoko zawieszając poprzeczkę swoim rywalom. Do końca zawodów nikomu nie udało się wyprzedzić obrońcy kryształowej kuli i tym samym Stoch sięgnął po swoją 32 wygraną w karierze. Na drugim miejscu ze stratą 5,3 pkt znalazł się Jewgienij Klimow (223,5 m). Udany atak na podium zaliczył Dawid Kubacki (228,5 m), który po pierwszej serii zajmował siódmą pozycję. Ostatecznie ukończył konkurs na trzecim miejscu, po raz drugi w ten weekend zajmując miejsce na podium. Czwarty konkurs z rzędu tuż za podium zawody ukończył Piotr Żyła (220,5 m).

Tuż za nim uplasował się Daniel Andre Tande (226 m), a szóste miejsce zajął Jakub Wolny (211,5 m) co jest najlepszym wynikiem w jego dotychczasowej karierze.

Kolejne miejsca zajęli Stefan Kraft (213 m) i Johann Andre Forfang (216,5 m). Na dziewiątej pozycji sklasyfikowany został Ryoyu Kobayashi (206 m), który prowadził po pierwszej serii zawodów. Czołową dziesiątkę zamknął Markus Eisenbichler (206,5 m).

W klasyfikacji generalnej prowadzi cały czas Ryoyu Kobayashi. Na drugie miejsce awansował Kamil Stoch, jednak traci do Japończyka aż 451 punktów. Trzeci jest Stefan Kraft, czwarty Piotr Żyła, a piąty Dawid Kubacki.

Dzięki niedzielnej wygranej Kamil Stoch objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w lotach narciarskich.

Kolejnym przystankiem Pucharu Świata będzie fińskie Lahti (HS 130) w najbliższy weekend (9-10 lutego), gdzie zostaną rozegrane konkurs indywidualny i drużynowy.